Bezpečnost v Hurghadě

Hurghada je dobře střeženým turistickým letoviskem, můžeme tedy říci, že bezpečná je. Bez obav se můžete procházet o půlnoci po městě. Na hotelech občas dochází ke krádežím, proto doporučujeme uschovat cenné věci v sejfu.
Odkaz na aktuální doporučení Ministerstva zahraničních věcí: zde.


"Faraonova pomsta"

Jedná se o onemocnění způsobené bakteriální mikroflórou místní vody, žaludeční problémy projevující se průjmy, zvracením. Nejčastěji se vyskytují v létě, kdy se vzhledem k vysoké teplotě bakterie množí. Hurgháda nemá běžný vodovod, voda, která teče z kohoutku, pochází z nádrží doplňovaných pouze několikrát týdně. Proto doporučujeme pít pouze balenou vodu. Stravě na hotelech i v restauracích v turistické oblasti však můžeme důvěřovat. Ke střevním problémům může přispět i fakt, že lidé na dovolené jedí způsobem, na jaký nejsou běžně zvyklí, zkoušejí a míchají různá jídla a chuti... Pokud pocítíte první příznaky, doporučujeme vzít tabletu Antinalu, který dostanete v každé lékárně. 
  

Přístup na internet

Na hotelech i ve městě můžeme najít kavárny a restaurace, kde se můžete připojit na Wi-Fi. Takže pokud si tu sednete na kávu nebo pivo, můžete poprosit číšníka o přístupové heslo a připojit se "zdarma".
  

Vízum do Egypta

Egyptské vízum lze zakoupit přímo na letišti od 1.5.2014 nově za poplatek 25 USD. Jedná se o turistické vízum, které je platné jeden měsíc. Vízum lze prodloužit na místní "Passport office" o další jeden měsíc. Doporučujeme před výjezdem do Egypta zkontrolovat platnost Vašeho pasu, musí být platný ještě minimálně 6 měsíců po Vašem plánovaném odjezdu z Egypta.


Oblékání v Egyptě

Hurghada je turistické letovisko, takže běžné letní oblečení je bez problémů tolerováno. Není potřeba zakrývat ramena nebo chodit v dlouhých sukních či kalhotách. Nedoporučujeme však chodit po ulici pouze v plavkách. Také opalování dam nahoře bez je nevhodné a na některých hotelech i zakázané. Pokud vyjedete mimo turistické oblasti, doporučujeme střídmější oblečení.  
  

Galerie fotografií - Hurghada
 
 

Cestovní pojištění si sjednáte na Srovnejto.cz. Nejvýhodnější cestovní pojištění do Egypta zde.