Na úvod třeba zmínit, že Hurghada je mladé město, takže žádné historické památky tu nehledejme. Avšak zajímavostí je, že tu vyrůstají novodobé svatostánky - zejména mešity, ale také kostel. Pro mnohé může být také zajímavé vyjít z poza areálu hotelu a seznámit se s místním stylem života. Zde najdete pár tipů, kam se v Hurghadě můžete podívat.

Sakalla

Hurghada - velká mešita

Část Hurghady Sakalla je centrem města. Je to vlastně jedna rušná hlavní ulice táhnoucí se podél několika hotelů. Najdeme tu množství obchodů a restaurací... Pokud zabočíme do postranních uliček, můžeme poznat i místní kolorit.

Za návštěvu určitě stojí Marína, nedávno zbudované přístaviště, úhledné a příjemné pro malou procházku nebo posezení v restauraci přímo u moře. Najdete zde i další atrakce.

Nová mešita se nachází hned vedle nové maríny. Byla dostavěna před pár lety a je opravdu obdivuhodných rozměrů. Upozornění pro dámy: před vstupem je třeba se patřičně obléct.

Mezi novou marínou a mešitou je situován rybí trh, okolo něho též několik rybích restaurací. A kousek dál dry dock, kde se opravují lodě, a přístaviště trajektů.
  

Dahar

Hurghada - Katedrála Sv. Shenoudy

Část města Dahar je druhým, starším centrem Hurghady, kde můžeme přijít do styku s každodenním životem egypťanů. Najdeme tu Bazar s množstvím obchůdků, kde můžeme koupit běžné egyptské zboží, zlato, stříbro, koření a suvenýry...

Ovocný trh najdeme, pokud se trochu vzdálíme od moře. Nachází se nedaleko bazaru a velkého kruhového objezdu. Jedná se o typický egyptský trh s čerstvým ovocem a zeleninou. Část obchodníků prodává už na ulici, ale většinu najdeme v uzavřených halách.

Katedrála Svatého Shenoudy je situována od moře směrem na velký kruhový objezd na Dahaře. Je to zcela nový, moderní koptický kostel.

Turisty je též navštěvovaná velká mešita na Dahaře.  


Přečtěte si také o dopravě po Hurghadě a nakupování.
  

Hurghada - plán, mapa
  

Mapa hotelů - Hurghada

Galerie fotografií - Hurghada